ЦСКА е на крачка от влизане в групите на Лигата на конференциите. Червените завършиха 1:1 в реванша срещу "Осиек" и с общ резултат 5:3 се класираха за фазата на плейофите.

В спор за място в третия по сила турнир в Европа ЦСКА ще срещне "Виктория" (Пилзен). Носителят на Купата на Чехия отстрани уелския ТНС по драматичен начин с два гола в последните минути на редовното време и изпълнения на дузпи.

ЦСКА проведе мача без да поема рискове. Червените поведоха в 33-тата минута с гол на Греъм Кери, но "Осиек" изравни в края на първото полувреме чрез Миле Шкорич.

През втората част ЦСКА се прибра в защита и не отправи удар към вратата на съперника. "Осиек" атакуваше, като стражът на българския отбор Густаво Бусато се намеси няколко пъти, за да предотврати попадение. В края Даниел Лончар от "Осиек" беше изгонен с директен червен картон, тъй като спря откъсващия се Жорди Кайседо.