Ливърпул" спечели и втория си мач през новия сезон във Висшата лига. Червените, които играха пред пълни трибуни на "Анфийлд" за първи път от март 2020 г., победиха с 2:0 "Бърнли" с голове на Диого Жота и Садио Мане.

Домакините поведоха в 18-ата минута, след като Жота засече с глава центриране на Константинос Цимикас. Малко по-късно Мохамед Салах вкара втори гол, който обаче бе отменен заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR). В края на първото полувреме Джеймс Тарковски можеше да изравни след грешка на Алисон, но не уцели опразнената врата.

В началото на второто полувреме "Бърнли" стигна до гол, който бе отменен заради засада на Ашли Барнс. "Ливърпул" атакуваше по-често, а Салах и Мане пропуснаха още положения.

В 69-ата минута червените все пак стигнаха до втори гол. Садио Мане бе точен след хубава атака, започната с дълго подаване на Върджил ван Дайк и преминала през Харви Елиът и Трент Александър-Арнолд. В края домакините направиха няколко грешки в защита, но не допуснаха гол.