Манчестър сити" взе първа победа през новия сезон във Висшата лига, след като разгроми с 5:0 "Норич" като домакин. Тимът на Хосеп Гуардиола, който загуби първия си мач срещу "Тотнъм", очаквано не срещна проблеми срещу новака.

Шампионите поведе още в 7-ата минута, когато Грант Хенли от "Норич" опита да изчисти, но топката се удари във вратаря Тим Крул, който не успя да предотврати гола. Малко по-късно Феран Торес отбеляза втори гол, който обаче беше отменен след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради нарушение на Бернардо Силва.

В 22-ата минута "Сити" поведе с 2:0, а привлеченият за 100 млн. паунда Джак Грийлиш отбеляза първия си гол за тима, след като топката се удари в крака му.

През второто полувреме домакините контролираха мача. Аймерик Лапорт бе точен за 3:0 след разбъркване в наказателното поле след корнер. Рахийм Стърлинг пък се разписа отблизо за 4:0, а Жезус направи третата си асистенция в мача. Рияд Марез оформи крайния резултат след хубав пас на Рубен Диаш.