Шампионът на Италия "Интер" започна по възможно най-добрия начин новия сезон. "Нерадзурите" разгромиха с 4:0 "Дженоа" като домакин. Мачът беше дебют за новия треньор Симоне Индзаги, а две от новите попълнения - Хакан Чалханоглу и Един Джеко, отбелязаха голове за успеха.

"Интер" поведе още в 6-ата минута, когато защитникът Милан Шкриняр засече с глава центриране на Чалханоглу от корнер. Резултатът стана 2:0 само осем минути по-късно. Чалханоглу беше точен с далечен удар. "Интер" доминираше, а гостите също бяха близо до гол, но Яя Калон пропусна няколко положения.

След почивката домакините контролираха мача и стигнаха до още два гола. В 74-ата минута Артуро Видал беше точен след подаване на Николо Барела. Джеко оформи крайния резултат с първия си гол за "Интер", след като засече центриране на Видал. Босненецът се разписа в своя мач №200 в Серия А.