България се класира за финала на световното първенство по волейбол за юноши до 19 г. Воденият от Мартин Стоев състав спечели с 3:2 (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13) срещу Русия.

Ден след зрелищната победа с 3:2 срещу Италия, сега националите се справиха в пет сета и със "сборная".

Три десетилетия след световната титла на младежите до 20 г. от Кайро с Мартин Стоев в състава, сега България отново е на финал при подрастващите.

Руснаците изиграха силно първия гейм и го спечелиха убедително. Както и в четвъртфинала с Италия, българският отбор прояви воля и характер и подобри играта си. Това доведе до обрат за 2:1 гейма.

В четвъртата част руснаците отново излязоха уверено напред. Усилията на българските състезатели стигнаха за намаляване на изоставането, но не и за промяна на хода на гейма.

Тайбрекът започна равностойно с размяна на точки. "Сборная" поведе с две при 11:9 след два аса на Михаил Лабински. Българите отново проявиха характера си и изравниха, а след 13:13 взеха две точки и спечелиха мача.