Българските волейболисти допуснаха втора поредна загуба на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди отбор отстъпи с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) срещу Словения.

Загубата усложнява задачата пред състава, който засега е трети в група В. В последния си мач в тази фаза българите ще играят с Беларус в четвъртък. Ако завърши на трето или четвърто място в групата си, националният отбор най-вероятно ще играе с олимпийския шампион Франция или с Германия в първия кръг от преките елиминации.

Българският отбор допусна много неточности срещу добре организирания състав на Словения. Малко бяха моментите, в които националите бяха близо до съперника, като леко допуснати точки им попречиха да се борят за промяна на развоя.

България завърши с едва 43% успеваемост в нападение спрямо 62% за съперника. Цветан Соколов стана най-резултатен за отбора с 12 точки, а Тодор Скримов добави девет.