Лудогорец" победи с 2:0 "Черно море" в мач от седмия кръг на Първа лига. Шампионите постигнаха пети пореден успех и продължават да са без грешка в първенството.

Първото положение в мача беше за домакините, но вратарят на "Черно море" Георги Георгиев спаси удара на Сисиньо. В 16-ата минута "Лудогорец" поведе. Елвис Ману засече центриране на Шакил Пинас.

Малко преди края на първото полувреме Ману вкара отново, но голът беше отменен след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради засада срещу Доминик Янков.

След почивката "Лудогорец" продължи да атакува и беше близо до втори гол в 51-ата минута. Ману подаде добре на Алекс Сантана, който обаче не се възползва. "Лудогорец" получи дузпа за нарушение срещу Бернард Текпетей, а Кирил Десподов беше точен за 2:0.

"Лудогорец" излезе начело във временното класиране с 15 точки, "Черно море" е на трето място с 11.