Байерн" (Мюнхен) разгроми "Барселона" с 3:0 като гост в мач от група Е в Шампионската лига. Баварците не оставиха никакви шансове на съперника си, влизайки като фаворит в срещата и напълно оправдаха прогнозите.

Силите на "Барселона" стигнаха да бъде запазено равенството до 33-ата минута, когато Томас Мюлер откри. Другите два гола бяха дело на Роберт Левандовски в 56-ата и 85-ата минута.

За 90 минути "Барселона" не отправи нито един точен удар и рядко стигаше в опасна близост до вратата на Мануел Нойер.

Надмощието на баварците беше пълно. Те отправиха 16 удара, от които седем бяха в очертанията на вратата. Стражът на домакините Марк Андре тер Стеген имаше много повече работа. Топката два пъти срещна гредата преди головете на Левандовски.

В мач от група Н европейският клубен шампион "Челси" победи "Зенит" с 1:0. Единственият гол вкара Ромелу Лукаку, който беше точен в 69-ата минута. В мач от същата група "Ювентус" надви "Малмьо" с 3:0 на своя стадион в Торино.