"Байерн" постигна четвъртата си поредна победа в Бундеслигата, след като разгроми с 7:0 "Бохум" в мач от петия кръг. Баварците поведоха с 4:0 още преди почивката, а през второто полувреме добавиха нови три гола.

Тимът на Юлиан Нагелсман вкара общо десет гола в двата си мача тази седмица, след като във вторник победи с 3:0 "Барселона" като гост.

Срещу "Бохум" футболистите на "Байерн" излязоха със специален екип в чест на Октоберфест, който беше отменен за втора поредна година заради пандемията.

Лерой Сане откри от пряк свободен удар в 17-ата минута, а десет минути по-късно подаде на Йошуа Кимих, който вкара за 2:0. Серж Гнабри отбеляза третия гол, а Василис Ламбропулос от "Бохум" си вкара автогол.

След почивката Роберт Левандовски направи резултата 5:0 и постави рекорд в Бундеслигата, след като стана първият футболист, който вкарва за тима си в 13 поредни домакинства. Кимих и Ерик Максим Чупо-Мотинг отбелязаха последните две попадения за тима си.

"Байерн" излезе начело с 13 точки. "Волфсбург" е на второ място с 12, но с мач по-малко.