"Ливърпул" победи с 3:0 "Кристъл палас" в мач от петия кръг на Висшата лига. Садио Мане, Мохамед Салах и Наби Кейта вкараха головете за червените, които излязоха начело във временното класиране с 13 точки.

Гостите започнаха мача по-добре. Вилфред Заха беше близо до гол, но Алисон успя да отклони топката и я прати в гредата. Малко след това Кристиан Бентеке също удари греда, но беше в засада.

Диого Жота пропусна възможност за "Ливърпул". Малко по-късно вратарят на "Кристъл палас" Висенте Гуаита спаси удар на Джордан Хендерсън. "Ливърпул" започна да натиска за Мохамед Салах и Тиаго Алкантара отправиха удари, но без успех.

Жота пропусна най-доброто положение пет минути преди почивката. Алкантара стреля опасно, Гуаита спаси, а топката стигна до Жота, който обаче не уцели празната врата от няколко метра. "Ливърпул" все пак поведе в резултата преди почивката. Салах стреля след изпълнение на корнер, вратарят спаси, но Садио Мане се разписа отблизо. Това бе гол №100 на сенегалеца с екипа на "Ливърпул".

След почивката "Ливърпул" по-трудно създаваше положения. Тиаго Алкантара се контузи и беше сменен от Наби Кейта. "Ливърпул" стигна до втори гол в 79-ата минута, когато Салах беше точен отблизо след разбъркване при корнер. В края на мача Наби Кейта вкара за 3:0 с хубав удар от въздуха.

"Манчестър сити" взе само точка в домакинството срещу "Саутхемптън", завършило 0:0. Тимът на Хосеп Гуардиола нямаше точен удар чак до 90-ата минута на мача. Системата за видеоповторения (VAR) отмени дузпа за гостите през второто полувреме, а в края на мача отмени и гол на Рахим Стърлинг заради засада.

През първото полувреме Илкай Гюндоган и Стърлинг пропуснаха възможности за "Манчестър сити", но и двата тима трудно създаваха реални възможности.

В 60-ата минута гостите получиха дузпа заради нарушение на Кайл Уокър срещу Адам Армстронг, но след намеса на VAR решението беше отменено. Съдията Джонатан Мос отмени и червения картон, който беше дал на Уокър. "Сити" можеше все пак да измъкне победата в края, когато Стърлинг вкара след добавка след удар на Фил Фоудън, но голът беше отменен заради засада, отново след намеса на VAR.

"Арсенал" постигна втория си успех за сезона, след като победи с 1:0 "Бърнли" като гост. Мартин Йодегор вкара единствения гол в мача.