България спечели първия си мач от световното по волейбол за младежи. Воденият от Найден Найденов състав се наложи с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23 ) срещу Бахрейн в София.

Страната е домакин на първенството съвместно с Италия.

В другия мач от групата Полша стигна до 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19) срещу Куба. В петък българският отбор играе с кубинците от 19.00 часа.

Националите започнаха с колебания, от което съперникът се възползваше успешно. Първият гейм продължи оспорвано до 18:18, когато Александър Николов застана на сервис и България успя да вземе четири точки преднина, което доведе до успеха.

Многото непредизвикани грешки на българския отбор запазиха картината и във втората част. В нея се получи равенство при 17:17 и отново серия от точки - този път след три поредни блокади, даде превъзходство за България. С ас Денис Карягин донесе крайния успех в гейма.

Българският отбор съумя да поведе с голяма разлика в третата част, когато дръпна с 16:10. След отпускане обаче Бахрейн се доближи само на две точки и в края притесни националите. Все пак с допълнителни усилия българите стигнаха до 25:23 и спечелиха.

Карягин стана най-резултатен с 18 точки, а Николов добави 11. За съперника Сайде Амин Ибрахим направи 13 точки, а Абдула Ебрахим записа десет.

Стартовият състав на България: Любослав Телкийски, Денис Карягин, Александър Николов, Самуил Вълчинов, Николай Захариев, Лазар Бучков, либеро - Симеон Добрев (Стоил Палев).