"Локомотив" и "Ботев" завършиха 1:1 в дербито на Пловдив. Виктор Генев изведе гостите напред през първото полувреме, а Венсан Марсел изравни след почивката. Двата тима си размениха по едно полувреме. "Ботев" имаше предимство преди почивката, а "Локомотив" игра по-добре през второто полувреме. Капитанът на "Ботев" Тодор Неделев получи контузия и беше сменен след почивката.

Първото положение в мача беше за "Ботев". Маркиньос стреля, но вратарят на "Локомотив" Лукас Рейдър спаси. Гостите поведоха в 26-ата минута. Тодор Неделев центрира, а Виктор Генев се измъкна от защитата и вкара.

"Ботев" имаше предимство през първото полувреме, а Неделев можеше да вкара втори гол, но не уцели вратата.

Треньорът на "Локомотив" Александър Тунчев направи една смяна на почивката и още една в 53-ата минута, а тимът му започна да играе по-добре и изравни малко след това. Димитър Илиев стреля, но ударът му беше блокиран. Топката стигна до резервата Венсан Марсел, който се разписа със силен изстрел.

Малко след това Неделев беше сменен заради контузия в глезена.

В 79-ата минута Димитър Илиев стреля, но прати топката право в ръцете на Георги Аргилашки. В следващата атака вратарят на "Локомотив" Лукас Рейдър спаси изстрел на Маркиньос.

"Ботев" е начело в класирането с 19 точки. "Локомотив" е на 11-о място със седем.

След мача Неделев заяви, че е с изкълчен глезен и се надява контузията да не е сериозна.