Германия стана първият отбор, който си осигурява място на световното първенство в Катар догодина, след като победи с 4:0 Северна Македония в Скопие. Бундестимът вече има 21 точки и води с осем пред Румъния в група J от световните квалификации два мача преди края.

Германия си върна за загубата от Северна Македония в Дуисбург през март. Тимът отбеляза четирите си гола през второто полувреме.

През първото полувреме Германия контролираше играта, но трудно създаваше положения. Томас Мюлер беше близо до гол, но пропусна. В края Тимо Вернер удари греда.

След почивката Кай Хаверц откри резултата в 50-ата минута. Тимо Вернер вкара два гола за три минути, а Джамал Мусаила оформи крайния резултат.

"Резултатът е перфектен. Стигнахме до това, което искаме - да се класираме възможно най-бързо. Вече имаме и пет поредни победи. Отношението на тима отново беше правилно. Не се отпуснаха. През първото полувреме ни липсваше прецизност, но след почивката продължихме да атакуваме", каза селкционерът на Германия Ханзи Флик.