"Байерн" (Мюнхен) спечели голямото дерби на Германия срещу "Борусия" (Дортмунд) след успех с 3:2 като гост. Баварците спечелиха в дома на големия си съперник в много оспорвана среща, в която имаше нерви, атрактивни моменти и драма.

Шампионите прекъснаха серия на "Дортмунд" от 11 поредни успеха на "Сигнал Идуна парк".

"Борусия" поведе след само пет минути с гол на Юлиан Бранд, но до края на първата част "Байерн" обърна с голове на Роберт Левандовски (9) и Кингсли Коман (44). След паузата Ерлинг Холанд се разписа с красив изстрел в 48-ата минута.

В 77-ата Левандовски вкара за втори път, като беше точен от дузпа.

Най-стряскащият момент в мача беше моментна загуба на съзнание на Бранд в средата на втората част след сблъсък с бранител на баварците. В края треньорът на "Дортмунд" Марко Розе беше изгонен заради претенции към съдиите.

След 14 кръга "Байерн" е водач в Бундеслигата с аванс от четири точки пред жълто-черните.