Играещ без желание и допускащ твърде много грешки - така анализаторите във Франция описаха ПСЖ след второто поредно равенство на отбора. Парижани направиха 1:1 като гост на "Ланс" в среща от 17-ия кръг на Лига 1, като се спасиха от загуба в добавеното време.

Секо Фофана изведе "Ланс" в 62-ата минута, а в продължението резервата Джорджиньо Вайналдум успя да изравни.

Анализаторите отчетоха слабата игра на ПСЖ и големия брой пропуски в атака, въпреки че треньорът Маурисио Почетино пусна всичките си звезди на терена. Единствено контузеният Неймар не игра, а Килиан Мбапе остана на пейката и се появи през втората част.

Треньорът получи ниска оценка за воденето на мача и за липсата на мотивация в своите футболисти. Вестник "Екип" открои и слабото представяне на Лионел Меси, който получи оценка едва 4. Носителят на "Златната топка" удари греда, но приносът му в двубоя беше малък.

ПСЖ остава убедителен лидер във Франция, след като преследвачът "Марсилия" загуби у дома срещу "Брест". Парижани имат аванс от 13 точки.