"Барселона" отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов удар от "Байерн" и останаха извън надпреварата още след груповата фаза.

Воденият от Шави Ернандес състав загуби с 0:3 пред празните трибуни в Мюнхен и завърши трети в групата си. "Бенфика" спечели с 2:0 срещу "Динамо" (Киев) и зае второто място.

За намиращия се в трудно финансово положение "Барселона" това означава загуба на важни приходи от наградния фонд. Предварителните планове на ръководството са били за достигане поне до четвъртфиналите.

"Байерн" вече си беше осигурил първото място в групата, но с нов силен мач спечели шеста победа от шест двубоя.

Баварците изиграха на високо ниво последните минути на първата част и вкараха два гола. В 34-ата минута Роберт Левандовски получи вляво и след няколко залъгващи движения подаде пред вратата, където Томас Мюлер игра с глава между двама защитници и прехвърли Марк Андре тер Щеген. Лерой Сане удвои в 43-ата след мощен удар от далеч.

"Байерн" вкара трети гол в 62-ата минута, когато Алфонсо Дейвис от аутлинията върна към Джамал Мусаила, а той засече във вратата.