Барселона" приключи 2021 г. на 15 точки зад водача в испанското първенство "Реал" (Мадрид). Каталунците направиха 1:1 като гост на втория "Севиля".

Андалусийци играха с човек по-малко около половин час, но успяха да запазят резултата. Те остават на пет точки от върха, а "Барселона" е седми.

Това беше 12-и пореден мач, в който "Севиля" не успява да победи "Барселона" в първенството, а в последните 29 андалусийци имат една победа.

Домакините поведоха чрез Папу Гомес в 32-ата минута. В последните секунди на първата част Роналд Араухо изравни след ъглов удар. Това беше вторият гол за "Барселона" след корнер в шестте мача под ръководството на Шави Ернандес в Ла Лига спрямо само едно попадение в 49 двубоя при Роналд Куман.