"Ливърпул" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата след драматичен сблъсък с "Лестър", приключил след изпълнение на дузпи. В редовното двата тима не успяха да се победят, завършвайки 3:3.

Гостите водеха с 3:1 на почивката с голове на Джейми Варди (9 и 13) и Джеймс Мадисън (33), докато за "Ливърпул" вкара Алекс Окслейд-Чембърлейн в 19-ата минута. На почивката Юрген Клоп направи промени и това даде резултат. Диого Жота вкара в 68-ата минута, а Такуми Минамино в добавеното време, за да се стигне до дузпи.

При тях младият вратар Кеомин Келехър отрази два изстрела и тимът му продължи след 4:3 при наказателните удари.

В полуфиналите "Ливърпул" ще бъде гост на "Арсенал", докато в другата двойка се срещат "Челси" и "Тотнъм".