Реал" (Мадрид) започна 2022 г. с грешна стъпка и загуби гостуването си на "Хетафе" с 0:1. Лидерът в Ла Лига прекъсна серия от 11 поредни срещи без поражение, като се намираше в отлична форма. Загубата е едва втора за тима на Карло Анчелоти от началото на сезона.

Единственият гол в регионалния сблъсък вкара Енес Юнал, който се разписа в 9-ата минута.

Победата е втора поредна за "Хетафе", а тимът вече е в серия от шест поредни срещи без загуба. Това му позволи да се изкачи до 16-ото място в Ла Лига с 18 точки.

Освен това "Хетафе" печели срещу "Реал" на своя стадион за пръв път от 2012 г.

Мадридчани все пак остават начело в таблицата с 46 точки, с осем повече от "Севиля", който обаче има два мача по-малко.

Груба грешка на защитата на "Реал" в деветата минута позволи на Юнал да открие резултата. В началните минути гостите играха колебливо, а "Хетафе" действаше много по-добре. След 20-ата минута "Реал" се активизира и особено след почивката доминираше тотално.

Вратарят на "Хетафе" Давид Сориа обаче направи отлични спасявания при удари на Каземиро, Бензема и Иско. Лука Модрич удари греда още през първата част.