Реал" (Мадрид) се класира за финала в Суперкупата на Испания, след като победи големия си съперник "Барселона" в зрелищен сблъсък - 3:2. Срещата се реши след продължения, като в редовното време завърши 2:2.

Белите два пъти повеждаха преди каталунците да успяват да се върнат в резултата. Винисиус Жуниор откри в 25-ата минута, но четири минути преди почивката Люк Де Йонг вкара с голяма доза късмет. Капитанът на "Реал" Карим Бензема се разписа в 72-ата минута, но в 83-ата Ансу Фати реализира, за да вкара срещата в продължение.

В него "Барселона" направи няколко пропуска, а "Реал" се възползва в 98-ата минута, когато точен беше Федерико Валверде.

Въпреки поражението "Барселона" остави добри впечатления с играта си. Каталунците показаха обичайните си слабости в защита, но в нападение създадоха много неприятности за "Реал".

Турнирът за Суперкупата на Испания се провежда в Саудитска Арабия, на стадион "Крал Фахд" в Рияд.

Вторият полуфинал е в четвъртък, като в него се срещат "Атлетико" (Мадрид) и "Атлетик" (Билбао). Финалната среща е в неделя (16 януари).