Месец след финала на Australian Open Рафаел Надал отново победи Даниил Медведев. Испанецът се наложи с 6:3, 6:3 и се класира за финала в Акапулко.

Там негов съперник ще е Камерън Нори, който спечели с 6:4, 6:4 срещу Стефанос Циципас.

Надал започна силно мача и след като изпусна две възможности за пробив във втория гейм, успя да пробие в четвъртия. Това се оказа достатъчно, за да вземе сета.

Във втория испанецът започна с нов пробив. След това в четвъртия и в шестия гейм Медведев го притисна и стигна до общо 11 възможности за връщане на пробива. Надал се защити и в двата маратонски гейма, за да задържи преднината си, а впоследствие стигна до победата с третия си пробив.

"В началото на мача не се чувствах достатъчно добре. Бях малко напрегнат, но сервисът ми ми помогна", каза Надал и добави, че е успял да води играта.

Въпреки поражението от понеделник Медведев ще се изкачи на върха в световната ранглиста на мястото, заемано в последните две години от Новак Джокович.