Реал Мадрид отвори аванс от девет точки на върха в Испания с късен гол и победа с 1:0 на терена на Райо Валекано.

Карим Бензема вкара в мадридското предградие Вайекас в 83-ата минута, за да разочарова смелия тим на домакините, който не бе далеч от поне точка.

Карим размени пасове с бразилеца Винисиус Жуниор и завърши перфектната атака на празна врата, за да донесе безценния успех. Три минути по-рано Реал оцеля, благодарение на фантастично двойно спасяване на Тибо Куртоа.

Бензема е голямата фигура и обичаен заподозрян за победите на Реал през сезона с вече 18 шампионатни гола. А в последните му 11 мача срещу този съперник, френският нападател е вкарал 10 пъти.

Реал води с 60 точки, а вторият Севиля има 51, но и мач по-малко. Въпреки това напрежението е изцяло върху преследвача, който изглежда задължен да спечели неделното градско дерби срещу Бетис, който пък е трети в класирането (46 точки).