Славия направи обрат и победи Берое с 2:1 и стана последният отбор, класирал се за полуфиналите за Купата на България.

Домакините започнаха по-силно двубоя, дори отбеляза и гол чрез Радослав Кирилов, но той бе правилно отменен заради засада. Вместо това се стигна до 38-мата минута, когато Фуртадо откри резултата със страхотен удар от границите на наказателното поле.

Славия обаче възстановиха равенството само след 4 минути. Тони Тасев получи дълъг диагонален пас от Керчев, надбяга бранителите в зелено и чукна топката покрай Ганев за 1:1.

От Берое претендираха за фаул преди извеждащото подаване, но след разглеждане с ВАР, голът бе признат.

Победното попадение за домакините падна в 58-ата минута, когато реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за игра с ръка на Бе Юсеф, след преразглеждане отново с ВАР.

Зад топката застана Радослав Кирилов и хладнокръвно преодоля Ганев за крайното 2:1.

Славия, ЦСКА-София, Лудогорец и Левски ще очакват жребия за 1/2-финалите, който ще се тегли утре от 11:00 часа.