При тежък снеговалеж, с малко футбол и два червени картона "Левски" и ЦСКА-София направиха 0:0 в дерби от Първа лига пред около 25 хиляди зрители на ст. "Васил Левски". Срещата бе прекъсната в 11-ата минута заради снега и подновена след близо 15 мин.

Близо 40 минути "Левски" игра с човек по-малко след почивката - привлеченият наскоро бразилски защитник Цунами получи втори жълт и червен картон. Това стана в 54-ата минута, а малко преди това Георги Йомов пропусна чиста ситуация - една от малкото в дербито.

След това нидерландецът Яник Вилдсхут не успя да преодолее Николай Михайлов очи в очи, а Йомов имаше още една възможност, при която не уцели топката.

А "Левски" се държеше добре с човек по-малко, имаше добри контри, при които липсваше последния пас или удар. В 90-ата минута директен червен картон след разглеждане на ВАР получи Брадли Мазику от "червените", така противниците завършиха с по десетима.

В началото на мача "Левски" започна по-добре, а след прекъсването на играта заради снега ЦСКА-София пренесе действията в половината на своя съперник. Последователно Иван Турицов и Жорди Кайседо бяха изведени на чисти позици пред Михайлов, но не се ориентираха добре.

Този двубой изобщо не трябваше да започва. Снежната буря и покрития в бяло терен предизвикаха прекъсване за повече от десет минути преди почивката. Стадион "Васил Левски" не разполага с модерен дренаж и отопление, а двубоят бе мъка не само за футболистите, а също за зрителите, телевизионното излъчване и т.н.

"Левски" също не бе подготвен като домакин - не бе подсигурил екипи за почистване на тревата, нито пък бе боядисал линиите в цвят, различен от белия, както се изисква в такива случаи.