Кристиано Роналдо вдъхнови "Манчестър юнайтед" за победа с 3:2 над "Тотнъм" в мач от 29-тия кръг на Висшата лига. Португалецът изиграха изключителен двубой и беше с главна заслуга отборът му да стигне до трите точки.

Роналдо отбеляза хеттрик, като се разписа в 12-ата, 38-ата и 81-ата минута. Два пъти "Тотнъм" изравняваше, след като Хари Кейн се разписа от дузпа в 35-ата минута, а в 72-ата Хари Магуайър от "Юнайтед" си вкара автогол.

С трите си попадения Роналдо вече има 807 гола, което е рекорд в статистиката на ФИФА за най-резултатен футболист в историята на футбола.

За Роналдо това е 49-ти хеттрик на клубно ниво. на 37 години и 35 дни португалецът става вторият най-възрастен играч в историята на Висшата лига, който отбелязва три гола в един мач след Теди Шерингам (37 г. и 146 дни).

С победата "Юнайтед" се върна на четвърто място в таблицата с 50 точки. "Червените дяволи" са с две точки повече от петия "Арсенал", но "артилеристите" са изиграли четири срещи по-малко.