Водачът в световната ранглиста Даниил Медведев отпадна във втория кръг на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс след загуба от Гаел Монфис - 6:4, 3:6, 1:6. Руснакът отстъпи срещу 28-ия в света след 2 часа и 7 минути на корта.

Монфис за втори път победи Медведев в третия мач между двамата тенисисти. Единственият успех на руснака беше през 2019 г. на "София оупън", след което последваха две победи на френския тенисист.

За Медведев това е четвърта загуба през 2022 г. Водачът в световната ранглиста остава без титла от началото на сезона, като има две поражения на полуфинал и едно във финал (Australian Open).

Мачът в Индиънс Уелс беше изпъстрен с много грешки от двете страни. Първата част премина без колебания за Медвдев, но след това играта му не беше на висота. Нарушеният ритъм се отрази на руснака, а Монфис имаше по-малки спадове.

Французинът проби пет пъти съперника си, като три от тях дойдоха в решителния сет.

В следващия кръг Монфис ще играе с 18-годишния испанец Карлос Алкарас.