Григор Димитров отпадна в четвъртфиналите на турнира от "Мастърс" сериите в Индиън Уелс след загуба от Андрей Рубльов - 5:7, 2:6. Българинът нямаше отговор на високото ниво, което показа канадският му опонент на корта, който е седми в ранглистата.

Двубоят на централния корт продължи час и 31 минути.

Димитров и Рубльов се срещнаха за пети път, като канадецът постигна трета победа. Двамата не бяха играли от 2019 г.

Участието на Димитров в Индиън Уелс му спечели изкачване в световната ранглиста с пет позиции до №30.

Първият сет беше по-оспорван, като се реши с два пробива на канадеца. Той успя да вземе подаването на Димитров в петия гейм и поведе с 3:2, но резултатът беше изравнен при 5:5, когато Димитров на свой ред взе сервис гейма на Рубльов на нула. Още в следващия гейм обаче българинът се пропука и така върна инициативата на съперника си.

Димитров спаси три сетбола, но при четвъртия опит Рубльов затвори първата част със 7:5.

Това се отрази на българския тенисист, който не беше на същото ниво във втория сет. Грешките зачестиха, а Рубльов не свали нивото си. Димитров спечели само първия гейм, след което последва серия на Рубльов от поредни гейма. Канадецът дори стигна до мачбол, но Димитров съумя да се справи и да не допусне пробив, намалявайки до 2:5.

В следващия гейм на свой ред българинът имаше шанс да пробие, но не го използва, а Рубльов завърши успешно.