Баскетболистите на "Рилски спортист" спечелиха Купата на България след вълнуващ финал с "Левски". Отборът от Самоков направи обрат в края и се наложи с 92:86, след като изоставаше със 76:82.

"Рилски спортист" взе отличието за втора поредна година и общо за четвърти път в историята си (2016, 2018, 2021, 2022).

Финалът в Ботевград предложи оспорвана надпревара. "Левски" изигра силно първото полувреме, като отличната успеваемост в стрелбата от тройката даде преднина на отбора за 53:45.

След това "Рилски спортист" промени играта си и това даде резултат. "Левски" беше напред и в последната част на двубоя. В заключителните минути съставът на Людмил Хаджисотиров показа шампионски дух и се устреми към обрата.

Най-много точки в мача записа Марио Литъл, който завърши с 30. За победителите Брендън Браун приключи с 28, а Павлин Иванов - с 21.