Българският национален отбор по футбол загуби и втория си приятелски мач в Катар, отстъпвайки с 1:2 срещу Хърватия. Три дни, след като тимът, воден от Ясен Петров претърпя поражение от катарците, сега го стори и срещу световния вицешампион, но създаде доста повече в атака.

И трите гола в двубоя паднаха през втората част.

Както и срещу Катар точен за България беше Кирил Десподов. Нападателят откри след контраатака в 69-ата минута, но Хърватия осъществи обрат. Лука Модрич вкара от дузпа в 76-ата, а Андрей Крамарич беше точен в 80-ата минута.

Двубоят беше белязан и от два червени картона - за Дуйе Чалета-Цар от хърватите и Десподов за България.

Българският тим остава със само една победа срещу Хърватия в девет мача между двата отбора. Тя дойде през 2002 г. в европейска квалификация в София. Хърватите записаха шеста победа срещу българския състав.

Загубата е трета поредна в мачовете на България. Отборът на Ясен Петров има само три победи в последните си 15 мача. В гостувания или мачове на неутрален терен България няма победа в 20 поредни двубоя.

Петров направи няколко промени сред титулярите спрямо предишния мач. Още в началото на двубоя Хърватия действаше по-уверено, като едва след 15-ата минута българите погледнаха малко по-смело в атака. Тодор Неделев, два пъти Мартин Минчев и веднъж Едисон Йорданов обстрелваха опасно вратата на Хърватия.

След паузата България започна да играе още по-прибрано в своята половина и да разчита на контраатаки. Въпреки това тимът получи отличен шанс, когато в 63-ата минута на Чалета-Цар беше даден втори жълт картон.

Само шест минути по-късно Атанас Илиев изведе Десподов сам срещу вратаря и нападателят успя да вкара.

Той обаче си свали фланелката, решавайки да изрази бурно радостта си, за което получи втори жълт картон. Само четири минути по-късно Десподов беше декориран за първи път.

При числено равенство Хърватия пусна на терена и Лука Модрич, като започна доста по-уверено да разиграва топката. В 76-ата минута Кристиян Малинов извърши нарушение в наказателното поле и хърватите получиха дузпа. Модрич я вкара хладнокръвно и изравни.

В 80-ата минута Крамарич финтира двама бранители в бяло и с хубав шут по диагонала оформи обрата.

България имаше златен шанс в последните минути. Трима нападатели останаха срещу един хърватски бранител, но Доминик Янков сгреши в подаването си и топката беше отнета.