Боряна Калейн спечели титлата в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика в София. Българската гимнастичка се представи на ниво и в двата дни, за да събере обща оценка от 127.300 точки.

Калейн, която преди година, завърши втора в София, за пръв път печели състезание пред българска публика. Именно Световната купа в София е и първият голям старт за 2022 г.

Още след първия ден Калейн водеше като имаше 32.950 точки на обръч и 31.150 след съчетанието с топка. В съботната програма тя заслужи съответно 31.850 на бухалки и 31.350 на лента.

Втора в София се класира италианката София Рафаели.

Дебют при жените направи едва 16-годишната Стилиана Николова, която завърши на трето място с впечатляващи съчетания в неделни съчетания.

Надпреварата премина без участието на гимнастички от Русия и Беларус, които са санкционирани заради войната в Украйна. В София я нямаше и олимпийската шампионка от Токио 2020 Линой Ашрам, която прекрати кариерата си.

В неделя са финалите на отделните уреди.