Барселона победи драматично с 3:2 като гост Леванте, въпреки че домакините имаха право да изпълнят три дузпи. Хосе Луис Моралес (52) даде аванс за домакините след точно изпълнен наказателен удар, но 4 минути по-късно Роджър Марти пропусна от бялата точка. От това се възползваха каталунците, който обърнаха развоя след попадения на Пиер-Емерик Обамеянг (59) и Педри (63).

Драмата обаче не бе приключила и Гонсало Мелеро изравни в 83-та минута след нова дузпа. Двубоят вървеше към равенство, когато във втората минута на добавеното време Люк Де Йонг донесе трите точки на каталунците.

Така тимът на Шави Ернандес продължава да държи под напрежение лидера Реал Мадрид. Каталунците са на второто място в Ла Лига с 60 точки и мач по-малко от Реал, който има 72 т. Леванте остава на предпоследното място в класирането с едва 22 точки от 31 мача.