Алехандро Давидович Фокина поднесе голямата изненада на "Мастърс" турнира в Монте Карло, след като отстрани Новак Джокович във втория кръг на надпреварата. Испанецът победи световния №1 в три сета - 6:3, 6:7 (5), 6:1.

Двубоят продължи два часа и 53 минути.

Това беше първи мач за Джокович от февруари, който пропусна турнирите в САЩ заради липса на ваксина срещу COVID-19. Световният №1 обаче направи много грешки, а липсата на игрова практика си пролича.

Джокович завърши срещата с над 50 непредизвикани грешки. Той беше пробит общо 9 пъти, а в хода на целия мач даде 20 точки за пробив на съперника си. Само в края на втората част световният №1 игра по познатия начин и изглеждаше по-сигурен.

Преди този двубой Фокина, който е 46-и в света, имаше две загуби от Джокович и нямаше спечелен сет. Освен това испанецът беше взел едва девет гейма срещу сърбина. В същото време Давидович Фокина правеше атрактивни отигравания, включително и плонжове на клея.

В осминафиналите Давидович Фокина ще срещне победителя от срещата Давид Гофен - Даниел Еванс.