Григор Димитров постигна втора победа на "Мастърс" турнира в Монте Карло и се класира за третия кръг в надпреварата. Това стана след обрат срещу сърбина Душан Лайович - 4:6, 6:3, 6:2.

Срещата се игра на изкуствена светлина и завърши около 21 ч. местно време. Двубоят продължи 2 часа и пет минути.

Димитров постигна втори успех в третия си мач срещу Лайович. Двамата не се бяха срещали от 2018 г., а първият им двубой беше преди близо шест години.

В третия кръг българинът ще играе срещу четвъртия в схемата Каспер Рууд или Холгер Витус Руне.

Бившият №3 завърши двубоя с пет аса, но допусна и три двойни грешки. Първата част на срещата беше решена в самото начало, когато Лайович реализира пробив и това се оказа достатъчно за сърбина.

Вторият сет също беше труден за Димитров, който се озова в ситуация да догонва при 2:3, изоставащ с пробив. Все пак българинът съумя да спечели четири поредни гейма и спечели частта с 6:3. Това му даде психологическо преимущество за решителния сет, в който резултатът се задържа равен до 2:2.

След това Димитров отново взе четири поредни гейма и сложи точка на спора.