ЦСКА-София и "Левски" направиха поредно сиво 0:0 - в мач от втората фаза на Първа лига. Явно дъждът отказа и много фенове - на трибуните на ст. "Васил Левски" имаше по-малко от 10 хиляди зрители.

Двубоят бе по-динамичен и една идея по-качествен от предишния, завършил 0:0 при снежни условия на националната арена. Което не означава, че ще остави някакви спомени. Те си остават част от прелюдията в предишните дни - оставката на Стойчо Младенов и раздялата с него, както и предупреждението на Станимир Стоилов, че напуска.

На скамейката на "червените" бе консултантът на клуба и треньор със солиден стаж във Висшата лига Алън Пардю, а на тази на "сините" - Цанко Цветанов, асистентът на наказания Станимир Стоилов.

Първото полувреме премина предимно позиционно, с дебнене и предпазливост. Повече се играеше пред вратата на ЦСКА-София, особено от средата му, но символичните гости не създадоха чиста възможност.

Те по-лесно и по-смислено връзваха игра, дирижирани от Илиян Стефанов, докато техният съперник взаимодействаше по-трудно и с повече грешки в атака. Само един удар бе отправен към една от двете врати - дело на Андриян Краев, от много малък ъгъл и без заплаха за вратаря Димитър Евтимов.

След почивката ЦСКА-София започна по-активно. А и пред двете врати стана по-интересно. Първо Билал Бари не уцели вратата на Евтимов с глава, а бе оставен непокрит.

Малко след това Греъм Кери изтърва най-добрата възможност за "червените" до момента - стреля отблизо, а Николай Михайлов може би предотврати гол с намесата си.

В средата на полувремето и двата съперника имаха хубави атаки, като няколко пъти ситуация пред едната врата водеше към ситуация пред другата.

Илиян Стефанов си заработи жълт картон, който го вади от реванша за Купата с "Лудогорец" в петък.

Два пъти Евтимов трябваше да се намесва при набези на "Левски" - при втората за удар на Уелтон. А за ЦСКА-София чисти възможности пропуснаха Йоан Баи и Маурисио Гарсес.

Вторият, особено, изтърва да нанесе може би решаващ удар, изведен сам срещу вратаря малко преди края.

В самия край ЦСКА-София повече търсеше победата, а съперникът му заложи на сигурността. Жеферсон не уцели вратата с глава след центриране на Федерико Варела, опитал да притесни Михайлов секунди по-рано. Така приключи и предишното дерби - с положения за "червените".

Отново: мач на мускули, който си остана само с интригата.