С два гола в последните 30 минути на срещата "Ливърпул" победи "Евертън" с 2:0 в един от ключовите сблъсъци от 34-ия кръг във Висшата лига. Червените стигнаха до трите точки на своя "Анфийлд" с попаденията на Андрю Робъртсън в 62-ата и Дивок Ориги в 85-ата минута.

С победата "Ливърпул" запазва изоставането от лидера "Манчестър сити" на само една точка. До края на сезона има четири кръга.

"Евертън" остава в зоната на изпадащите със само 29 точки, но и мач по-малко от първият над чертата "Бърнли".

"Ливърпул" увеличи серията си без загуба на 15 срещи. Тимът обаче срещна големи проблеми, като през почивката не създаде нищо в атака. Гостите изглеждаха опасни на контраатака, а при една от тях в началото на втората част реферът прецени, че дузпа срещу Антъни Гордън няма, въпреки че нападателят беше изблъскан с ръка.

Ключова се оказа смяната, при която Дивок Ориги влезе на терена. Белгиецът участваше в атаката в 62-ата минута, довела до гола на Робъртсън. Пет минути преди края нападателят се разписа с глава, за да гарантира победата.