"Ливърпул" излезе начело във Висшата лига, след като победи с 1:0 "Нюкасъл" в първия мач от 35-ия кръг в шампионата. Червените стигнаха до трите точки при гостуването си в Североизточна Англия, като единственото попадение отбеляза Наби Кейта в 19-ата минута.

Тимът на Юрген Клоп остава непобеден през 2022 г., като е в серия от 15 поредни срещи без загуба (13 победи и две равенства). За последно "Ливърпул" загуби на 28 декември 2021 г. В трети пореден мач червените не допуснаха гол, както и за осми път в последните девет срещи.

С победата "Ливърпул" вече е с две точки пред "Манчестър сити", който играе мача си от кръга по-късно през деня.

Единственият гол на "Сейнт Джеймсис парк" вкара Кейта, като това се случи, докато играч на домакините лежеше на терена, а те претендираха за нарушение.

В хода на целия двубой "Ливърпул" доминираше и имаше много повече положения. Гостите отправиха 24 удара, от които десет точни. "Нюкасъл" разчиташе на играта си в защита, а в атака не направи почти нищо запомнящо се. Затова и домакините отправиха само два точни изстрела за 90 минути.