"Левски" затвърди доброто си представяне в първенството и победи "Ботев" (Пловдив) с 2:0 в интересе мач от 28-ия кръг. Сините се наложиха на своя стадион "Георги Аспарухов" с попадения, които паднаха още до почивката.

Филип Кръстев откри в 11-ата минута от дузпа, а в 36-ата се разписа и Ноа Сонко Сундберг.

Двубоят беше белязан от ексцесии по трибуните между двете агитки. Те се обстрелваха с ракети, като имаше и нахлуване на пистата по време на почивката. Полицията все пак се справи, но това наложи масирано присъствие на жандармеристи между Сектор А и този за гости през второто полувреме.

С победата "Левски" събира 46 точки и е на три зад "Ботев", заемайки четвърто място. Пети е "Черно море", който е с 45 точки, но и мач по-малко. Третата позиция дава участие в квалификациите в Лигата на конференциите, докато четвъртият играе бараж с този, който завърши седми.