Да ти спрат тока е популярен идиоматичен израз, но точно това се случи, съвсем не на шега, по време на мача между Атлетик (Билбао) и Атлетико (Мадрид) от 34-тия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините спечелиха с 2:0 срещу миналогодишния шампион и събраха 51 точки за осмото място, докато Атлетико остана четвърти с 61.

Над всички в този мач беше Иняки Уилямс - той имаше решаваща роля за първия гол в полза на своя тим, като принуди Марио Ермосо да си отбележи автогол.

В 56-ата минута Уилямс сам се разписа от дузпа в стил "Паненка" и така оформи крайния резултат.

Само секунди по-късно обаче осветлението на стадиона изгасна. "На феновете явно им се иска този мач да свършва вече", пошегува се коментаторът в ефира на MAX Sport 4.

Запалянковците пък не се смутиха от повредата и огласяха стадиона с песни.

Съдията временно спря двубоя и след около 5 минути срещата се поднови, след като аварията бе отстранена.

"Случват се и такива неща, може би дори и осветителните тела се израдваха на гола", пошегува се след края на мача Иняки Уилямс.