Арсенал победи с 2:1 Лийдс у дома и дръпна с четири точки пред Тотнъм в задочния спор между двата тима за четвъртото място. Успехът на "артилеристите" е четвърти поред във Висшата лига, докато съперникът им е първо под чертата с 34 точки. Толкова има и Бърлни, а Евертън има 35 след успеха с 2:1 като гост на Лестър.

Лондончани започнаха вихрено срещата и още в 10-ата минута вече водеха с 2:0. Първо вратарят на гостите Йоан Мелие направи невероятна греша, задържайки по-дълго топката, а Еди Нкетия се възползва от това и я чукна от краката му във вратата - 1:0.

Малко след тона нападател удвои сметката си. Габриел Мартинели проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и от аутлинията намери около точката на дузпата Нкетия. Нападателят с едно докосване я насочи към далечния ъгъл и направи 2:0.

В 28-та минута ситуацията за Лийдс изглеждаше непосилна, след като Люк Ейлинг бе изгонен с директен червен картон. Защитникът влезе много грубо с двата крака на Мартинели и първоначално реферът Крис Кавана му даде жълт картон. Съдията обаче преразгледа ситуацията с ВАР и изгони защитника на гостите. До края на първото полувреме “артилеристите” имаха още възможности да увеличат преднината си, но Мартинели и Йодегор нямаха късмет пред гола.

След почивката Арсенал отново контролираше играта, а в 61-та минута Мартинели като по чудо не вкара трети гол. Бразилецът се възползва от грешка в защитата на гостите и изскочи сам срещу Мелие. Мартинели обаче стреля над гредата.

Така се стигна до 67-та минута, когато от нищото Лийдс намали резултата. След центриране от ъглов удар Фирпо отклони топката към далечната греда, където останалият сам Диего Йоренте я засече от въздуха и направи 1:2.

Арсенал опита отново да установи контрола върху срещата, а в 76-та минута опасен удар на Йодегор от границата на наказателното поле мина покрай гредата. До нов гол ктака и не се стигна.