Лудогорец" победи "Черно море" с 1:0 в последното си домакинство за сезона и отпразнува официално спечелването на 11-ата поредна титла. Тимът, който си осигури златните медали рекордно рано, вдигна трофея след края на двубоя.

Пиерос Сотириу отбеляза единственото попадение в срещата, като беше точен от дузпа в 52-ата минута от дузпа.

Двубоят премина и под знака на спомен за бившия играч на тима Джоди Лукоки, който почина преди дни.

Победата е четвърта поредна за "Лудогорец" в плейофите, като отборът не остави шансове на съперниците си. Съставът от Разград увеличи и аванса си пред втория ЦСКА на 20 точки само кръг преди края на сезона.

През първата част преобладаваше битката, като гостите от Варна играха прибрано и затрудниха съперника си. Всичко по-интересно се случи след паузата. Първо Евгений Сердюк игра с ръка в наказателното поле и "Лудогорец" получи дузпа, която Сотириу реализира в 52-ата минута.

Още в следващата атака "Черно море" също стигна до гол, но той беше отменен заради нарушение.