Юношеският национален отбор по футбол до 17 години започна със загуба участието си на европейското първенство в Израел. Съставът отстъпи с 1:3 срещу действащия шампион Нидерландия.

Тимът, воден от Йордан Петков, показа добра игра, особено преди почивката. След нея силите на българите попривършиха и те много по-трудно създаваха проблеми за нидерландците.

Мартин Георгиев откри за България още в 10-ата минута. Нидерландия обаче изравни в 30-ата с точно изпълнение на Габриел Мисехой, а в 60-ата беше точен Исак Бабади. В добавеното време се разписа Джейсън Ван Дуйвен.

Нидерландия спечели титлата последното европейско първенство през 2019 г.

Българските играчи бяха агресивни в началото на срещата, а освен попадението на Георгиев те пропуснаха още един отличен шанс, когато Петър Кирев удари греда. След средата на първото полувреме Нидерландия вдигна темпото и след изравнителния гол диктуваше действията на терена.

Силен мач направи вратарят Алекс Божев, който направи важни спасявания.

В групата на България са още Франция и Полша. В мачът между тях по-рано през деня Франция се постигна разгромен успех с 6:1. В следващия си двубой на 19 май българите играят с Франция.