"Берое" загуби, но въпреки това се класира за мача, в който ще предизвика "Ботев" (Пловдив) за последно място в евротурнирите.

Воденият от Петър Хубчев отбор отстъпи с 0:1 срещу "Арда". Единствения гол в Кърджали вкара Светослав Ковачев в десетата минута.

Подкрепа на "Берое" оказа "Локомотив" (Пловдив), който записа 1:1 с "ЦСКА 1948". Черно-белите поведоха с гола на Димитър Илиев, а в деветата минута на добавеното време Александър Колев изравни от дузпа.

"Берое" и "ЦСКА 1948" завършиха с по 41 точки, но отборът от Стара Загора е седми заради по-добри показатели. Треньорът на отбора от София Николай Киров обяви, че ангажиментът му към клуба е приключил и че ще търси нови предизвикателства.

Победителят в мача между "Ботев" и "Берое" на 27 май в Пловдив ще се класира за квалификациите в Лигата на конференциите. Там ще играят носителят на купата "Левски" и ЦСКА, а "Лудогорец" ще е в Шампионската лига.