Григор Димитров се класира за втория кръг в "Ролан Гарос" след убедителна победа на старта на турнира. Българският тенисист се справи с Маркос Гирон (САЩ) - 6:1, 6:1, 6:1

Срещата между тях продължи само час и 34 минути.

Димитров се реваншира за миналогодишния си мач с Гирон отново на "Ролан Гарос", в който той се отказа заради травма.

Във втория кръг Димитров ще очаква победителя от срещата между Борна Чорич и Карлос Табернер (Испания).

Бившият №3 започна много уверено и бързо поведе с 3:0. Той даде само един гейм на Гирон, преди да го пробие отново за 5:1, след което затвърди втория пробив. Само за 27 минути Димитров бързо поведе, а това му позволи да бъде много уверен и във втората част.

Гирон взе първия гейм, но след това дойде серия от шест поредни за Димитров.

Третият сет се разви почти идентично като първата част. Димитров поведе с 3:0, след което Гирон взе един гейм. Разиграванията вървяха в полза на българина, който не допускаше видими грешки и контролираше играта. По-оспорван се оказа шестият гейм, в който Гирон сервираше, но Димитров бързо поведе с 40:0 и беше пред нов пробив. Американецът изравни за кратко, но все пак пробивът беше реализиран.

На свой сервис българинът не допусна изненада и затвори срещата.

В понеделник участието си в Париж започва и представителката на България при жените Виктория Томова. Тя ще играе с Даниел Колинс, която е девета поставена в основната схема.