Рафаел Надал достигна за 15-и път до четвъртфиналите в "Ролан Гарос", след като се справи в епичен петсетов мач с Феликс Оже-Алиасим - 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3. Срещата между тях на корт "Филип Шатрие" продължи 4 часа и 21 минути

Едва за трети път в своята кариера испанецът беше принуден да играе в максималните пет сета на "Ролан Гарос".

Въпреки някои трудности испанецът успя да надвие 14-години по-младия си съперник.

Надал и Оже-Алиасим се срещнаха за втори път. През 2019 г. испанецът победи канадския си съперник на "Мастърс" турнира в Мадрид. Двубоят в Париж беше чакан с още по-голям интерес, тъй като треньор на Оже-Алиасим е чичото на Надал - Тони Надал, който му беше дългогодишен треньор.

"Феликс се оказа много труден съперник, той свърши много добре всичко на корта. Той е млад, играе с много сила. Още е много млад и му желая всичко най-добро. За мен беше истинско удоволствие да съм на този корт", каза Надал.

С победата Надал си осигури мечтан дуел с Новак Джокович, който по-рано през деня победи Диего Шварцман.

Двамата големи съперници ще се срещнат за 59 път и за пръв от миналогодишния полуфинал в Париж, когато сърбинът спечели.