Българският национален отбор по волейбол за жени опита да се противопостави на световния шампион Сърбия, но загуби. Съставът, воден от Лоренцо Мичели, отстъпи с 0:3 (24:26, 15:25, 24:26) в третия си двубой от Лигата на нациите.

Българките, които влязоха в силния турнир на мястото на Русия, имат победа и две поражения до момента. В събота в 19.00 часа предстои двубоят с Турция.

Двубоят започна успешно за България, като отборът поведе с 12:7 и 18:11, но допусна изравняване 22:22, след което загуби гейма. Във втората част сръбкините играха по-силно и убедително стигнаха до 25:15.

Българките се представиха на ниво и в третата част. В нея отново се стигна до 22:22, но и този път Сърбия излезе победител и взе мача.

Ана Биелица стана най-резултатна със 17 точки. Гергана Димитрова и Силвана Чаушева завършиха с по девет.