Англия започна със загуба участието си в Лигата на нациите, след като отстъпи с 0:1 при гостуването на Унгария. В Будапеща домакините играха по-агресивно, създадоха много проблеми на съперника си, а единственото попадение отбеляза Доминик Собосалай в 66-ата минута от дузпа.

Двубоят на "Пушкаш арена" в Будапеща трябваше да се играе пред празни трибуни заради расистки прояви на унгарските фенове по време на Евро 2020.

На стадиона обаче имаше деца, което е разрешено според разпоредбите на УЕФА.

Загубата е първа за Англия от ноември 2020 г., когато тимът отстъпи на Белгия с 0:2, именно в Лигата на нациите. След това последваха 17 победи за англичаните, както и пет равенства, включително финала на европейското първенство (зачита се редовното време).

В друга среща от Лигата на нациите Босна и Херцеговина, воден от Ивайло Петев, завърши 1:1 с Финландия като гост. Тему Пуки вкара за финландците от дузпа в края на първата част, а Смаил Превляк беше точен за Босна в добавеното време на двубоя.