Уелс се класира на световното първенство по футбол в Катар след победа над Украйна във финалния плейоф в Зона Европа. На "Кардиф сити стейдиъм" пред над 30 хиляди свои фенове уелсците спечелиха с 1:0.

Единственото попадение беше автогол, който капитанът на Украйна Андрий Ярмоленко си отбеляза в 34-ата минута.

Той опита да изчисти мощен изстрел на Гарет Бейл от пряк свободен удар, но прати топката в собствената си врата.

Уелс стига на световните финали за пръв път от 1958 г., когато играе четвъртфинал. След 64-годишна пауза "драконите" ще играят отново на световно. Това ще бъде и трето голямо първенство, на което настоящото поколение в Уелс ще играе след европейските през 2016 и 2020 г.

На световното Уелс ще играе дерби с Англия, тъй като попада в група В. Там са още отборите на Иран и САЩ.

В хода на срещата уелсците играха много вдъхновено, пропуснаха отлични шансове, като освен гола Бейл направи два големи пропуска. "Драконите" удариха и греда.

След почивката двубоят се водеше почти изцяло пред вратата на Уелс. Украйна завърши с общо 24 удара, девет от които точни, но тимът не успя да стигне до гол.