Българският национален отбор по волейбол допусна загуба в първия си мач в Лигата на нациите. Воденият от Николай Желязков състав отстъпи с 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25) срещу Сърбия в Отава.

В следващия си мач отборът ще срещне Германия в петък.

България игра с много подмладен отбор, като започна вдъхновено и със силна игра. Радослав Парапунов стана най-резултатен с 14 точки, Александър Николов добави 13, а Светослав Гоцев - 12.

Българите изиграха силен първи гейм. Голямата разлика в него дойде от впечатляващото представяне на блокада, като сърбите бяха спрени цели осем пъти.

Във втората част картината се промени и българският състав допусна много грешки. Съперникът се възползва и натрупа преднина, която уверено държеше до края, за да изравни.

Сърбия поведе рано в третия гейм, но българите изравниха за 7:7. След това воденият от Желязков отбор направи обрат от 13:15 до 16:15, но въпреки това загуби с 22:25.

В четвъртата част сърбите дръпнаха с 19:13. Макар да намали до 20:22, българският отбор не успя да постигне обрат.

Титулярният състав на България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, либеро - Мартин Иванов.