Българският отбор по минифутбол спечели бронзовите медали на европейското първенство. Националите победиха с 4:1 Казахстан в Кошице.

Българите завършиха по забележителен начин силното си представяне в турнира. В полуфинала те отстъпиха след дузпи срещу Румъния.

Никола Праматаров даде преднина на България след техничен гол с пета в края на първото полувреме. В 30-ата минута Ангел Рахов удвои след добро центриране на Спас Милушев.

Малко след това Найруз Ашемов отбеляза за Казахстан. Отборът на България продължи да играе добре и стигна до още два гола в последните минути. Милушев направи 3:1 след центриране на Рахов, а в добавеното време Деян Иванов се възползва от неточност в състава на съперника и от далеч вкара в празната врата.

Със силното си представяне България си заслужи право да участва в световното първенство догодина.