Рафаел Надал се класира за втория кръг на "Уимбълдън" след труден мач на старта на турнира. Носителят на 22 титли от Големия шлем победи 41-ия в световната ранглиста Франсиско Серундоло с 6:4, 6:3, 3:6, 6:4 след 3 часа и 36 минути.

Срещата беше завръщането на Надал в Лондон, като той показа колебания в определени моменти.

"Много съм доволен да стъпя отново на Централния корт, благодаря на всички за подкрепата. Той (Серундоло) се оказа много труден съперник, направи чудесен мач, поздравявам го", каза Надал след двубоя.

Мачът изправи Надал пред решаване на трудни ситуации. Той беше надигран в третия сет, а в четвъртия навакса изоставане от 2:4, за да обърне.

С победата Надал вече има 306 в турнирите от Шлема, като се изравнява с Мартина Навратилова на 4-то място във вечната ранглиста. С повече са само Новак Джокович с 328, Серена Уилямс с 365 и Роджър Федерер с 369.

Във втори кръг Надал ще срещне Рикардас Беранкис.

В турнира при дамите световната №1 Ига Швьонтек постигна очаквана победа над Яна Фет от Хърватия - 6:0, 6:3 за час и 15 минути.

Полякинята, която е на 21 години, записа 36-та поредна победа. Тя няма загуба от февруари, а с постижението си се нарежда до Моника Селешя, която има 36 поредни успеха през 1990 г. Швьонтек вече е притежател на най-дългата серия през 21 век, а през 1997 г. Мартина Хингис записа 38 победи поред.

Световнята №1 се надява да надмине най-добрия си резултат в Лондон, който е участие в четвъртия кръг.

Шампионката от 2019 г. Симона Халеп също се класира за втори кръг. Румънката победи Каролина Мухова с 6:3, 6:2 за 66 минути.